Yaşam

BİLSEM Sınav Sonucu Sorgulama: BİLSEM Sınav Sonucu Nereden ve Nasıl Öğrenilir?

14 Ocak-09 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında yapılan bilim ve sanat merkezleri öğrenci belirleme ve yerleştirme sürecinin genel zihinsel, fotoğraf ve müziksel yetenek alanı ön değerlendirme başvurularının sınav sonuçları açıklandı.

Öğrencilere üç farklı alanda testler uygulandı.

Ön değerlendirmede genel zihinsel yetenek alanı için ‘Zihinsel Performans Değerlendirme Testi’, fotoğrafçılık yeteneği alanı için ‘Görsel Algı Testi’, müziksel yetenek alanı için ‘Müzikal Yetenek Testi’ uygulanmıştır.

Ön değerlendirmeyi kazanan öğrenciler belgelerini okul müdürlüklerinden alacaklardır.

Ön değerlendirme başvurularında belirlenen baraj puanını geçerek bireysel değerlendirme başvurularına katılmaya hak kazanan öğrenciler, 09 Mayıs 2023 tarihinden itibaren giriş belgelerini kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinden alabileceklerdir.

Bireysel değerleme başvuruları 15 Mayıs’ta.

Bireysel değerlendirme uygulamaları her yetenek alanı için farklı bir biçimde planlanacak ve 15 Mayıs 2023 tarihinde başlayacaktır.

Bireysel değerlendirme sonucunda bilim ve sanat merkezlerine yerleşmeye hak kazanan öğrenciler 2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren eğitimlerine başlayacak.

Deprem bölgesindeki öğrenciler için başvuru tarihleri

06 Mayıs – 18 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında, deprem bölgesinde olup deprem bölgesinden başka illere nakledilen ve ataması 6 Şubat’tan sonra olan öğrencilerin genel zihinsel yetenek ön değerlendirme başvuruları; fotoğraf ve müzik yetenek alanı ön değerlendirme başvuruları 08 – 12 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında yapılacaktır.

BİLSEM sınav sonuç sorgulama ekranı

Ön değerlendirme sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. BİLSEM ön değerlendirme sınavı sonucuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BİLSEM ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇ EKRANI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu