Haber

Erdoğan: CHP dün yoldaş olduğu kişileri bugün sırtından bıçaklıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’yi eleştirerek, “Dün yoldaş olarak bir arada olanlar bugün kendilerini sırtından bıçaklıyorlar” dedi. Erdoğan, Erzincan’da 10 milyon metreküp toprağın kaydığı felakette 9 çalışana ulaşma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin mitingi için Samsun’a geldi. Erzincan’da yaşanan maden kazası nedeniyle müzik çalınmayan Cumhuriyet Meydanı’nda yağmur altında düzenlenen mitingde halka seslenen Erdoğan, “Özel bir şirkete ait toprak kayması nedeniyle orada bulunan vatandaşlarımıza ve emekçilerimize acil şifalar diliyorum. Erzincan İliç’teki şirketimiz. Bu felakette 10 milyon metreküp toprak kaydı. 9 çalışanımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Gerekli tüm ekipmanlar bölgeye ulaştı. Çalışanların konteyner ve araçlarda olması umutlarımızı artırıyor. Onlara sağ olarak ulaşmayı başardık. Maalesef bu sabah Bursa açıklarında bir yük gemisinin battığı haberini aldık. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. Erzincan’a bir kez daha geçmiş olsun ve çalışan kardeşlerimize geçmiş olsun” dedi. söz konusu.

Erdoğan şunları söyledi:

“Sandıkta da desteğini bizden esirgemedi. Mayıs ayındaki hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili seçimlerinde Samsun’daki kardeşlerimiz yüzde 62’şer oyla bana ve Cumhur İttifakına destek verdi. İnşallah Samsun, Türkiye’nin yanında yer alır. 31 Mart’ta il ve ilçeleriyle Cumhur İttifakı Bu seçimlerde niyetimiz ülkemizin her anını gerçek belediyecilikle vatandaşlarımızın ayağına getirmektir.Politikamız çalışma ve hizmet siyasetidir.Biz de milleti küçük görürüz, asla girişimde bulunmayız. Millete karşı olan her şeyi, tek parti dönemi alışkanlığıyla, ‘Millet tüm gücüyle oy kullanacak’ zihniyetiyle CHP de aynı şekilde devam ediyor, kendi aralarında o kadar çıkar çatışmasına girmişler ki, Dünyada ve ülkelerinde kıyamet çıksın umurlarında değil.Ülkenin geleceğine dair ne hayalleri, programları, projeleri var.Perde arkasındakilerin tek gündemi seçimden sonra CHP yönetimini ele geçirmek. Şimdi onun için çalışıyorlar, birbirlerine çelme takıyorlar, birbirlerine çukur kazıyorlar, bugün de dün yoldaş oldukları kişileri sırtından bıçaklıyorlar. Türkiye, 1994 seçimlerine kadar geçen 5 yılın CHP zihniyetinin ağır bedelini uzun yıllar ödemek zorunda kaldı. Şahsen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde karşılaştığımız imajı anlatmaya kelimeler yetmez. Bu vatan bize ecdadımızın emanetidir. Çocuklarımıza diğer alanlarla birlikte şehirlerimizi de daha güçlü bir vatan mirası bırakmak zorundayız. Bu ülkenin her karışını eserlerimizle bereketlemek, her bireyin derdine derman olmak görevimizdir. Türkiye’deki asırlık yatırımları 21 yılda nasıl bir araya getirdiysek, şehirlerimizin ve oradaki insanların hayallerini de hayata geçirebileceğiz. Cumhur İttifakının alamet-i farikası çalışma ve hizmet politikasıdır. 21 yıldır bizimle yarışacak kimse olmadı. Çalışma ve hizmet siyasetinde rakip tanımıyoruz. 31 Mart akşamı Samsun’dan bir ses daha çıkacak. “Gittiğimiz şehirlerde yaptığımız yatırımları kısaca da olsa anlatıyoruz.” – SAMSUN

haber-payas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu