Teknoloji

Nintendo’nun Yeni Konsolu İçin Yeni Söylentiler Ortaya Çıktı

 
Daha önce de pek çok söylentinin ortaya çıktığı Nintendo’nun sıradaki (yeni) konsolu hakkında yeni detaylar gün yüzüne çıktı. VGC tarafından hazırlanan bir rapora göre Nintendo, yeni konsolunu 2024’ün ikinci yarısında piyasaya sürecek. Rapor ayrıca geliştirme kitlerinin şu anda değerli ortak stüdyolarda olduğunu belirtiyor.
 
Nintendo’nun yeni konsolu geliyor
 
 
 
Ortaya çıkan yeni söylentiler, bir sonraki konsolun Nintendo’nun mevcut Switch sistemine benzer olacağına ve beklendiği gibi taşınabilir bir yapıya sahip olacağına işaret ediyor. Ayrıca iki farklı kaynak, maliyeti düşürmek için konsolun OLED ekran yerine LCD ekranla piyasaya sürülebileceğini belirtiyor. Bu kapsamda yüksek kaliteli oyunlar için gerekli olan yüksek depolama boyutunun dengeleneceği iddia ediliyor.
 
Söylentiler sadece bununla sınırlı değil, başka bir kaynak konsolun mevcut Switch konsolu gibi bir kartuş yuvasına sahip olacağını ve fiziksel oyunları da destekleyeceğini söylüyor. Öte yandan geriye dönük uyumluluk geliştirmesi gibi özelliklerle ilgili detaylar şu an için net değil.
 
Öte yandan kaynaklara göre Nintendo, daha önce PlayStation 5 ve Xbox Series’in yaşadığı üretim sorunlarıyla karşılaşmak istemiyor. Bu nedenle 2024 yılının ikinci yarısı belirlendi.

cihanbeyliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu