Haber

NKU, Gıda Biyoteknolojisinde Uzmanlaşan Üniversite Seçildi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ), Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından “Gıda Biyoteknolojisi Alanında İhtisas Üniversitesi” seçilmiştir.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, YÖK Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda “Öncelikli Alanlarda Uzmanlaşan Üniversiteler Projesi” tanıtıldı ve 15 bilim dalında 25 üniversiteye “Öncelikli Alan Misyonu” verildi.

NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’e YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından “İhtisas Üniversitesi” belgesi takdim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rektör Şahin, üniversiteye sunulan belgenin YÖK tarafından verilen bir etiket olduğunu belirtti.

Şahin, etiketin alınmasında emeği geçen ilgili birimlere ve bilimsel üretim, yayın ve araştırma faaliyetlerinde üstün performans gösteren akademisyenlere teşekkür ederek, “YÖK, Türkiye’de yayın kapasitesi ve yayın performansıyla öne çıkan programlara destek olmak istiyor. Öncelikli bilim dallarını takdir eden bir kurum işleterek bu proje ile program sahiplerine YÖK mali proje desteği sağlayacak.” sözlerini kullandı.

hemsin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu